PETZL

Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Kladka PETZL Fixe

Jednoduchá kladka s pevnými bočnicami. Pevná a kompaktná štandardná kladka s nízkou hmotnosťou. V kombinácií s mechanickým šplhadlom môže byť súčasťou kladkostroja. Dá sa využiť tiež na presmerovanie lana, zmenší tak jeho trenie a tým zabráni zbytočnému opotrebeniu. Vysokú účinnosť zaručuje samo-mazacie ložisko.  - Pevnosť: 2 x 11 kN = 22 kN - Prevádzkové zaťaženie: 2 x 2.5 kN = 5 kN - Používa sa na lanách s priemerom 7 až 13 mm - Certifikácia: CE 0082, UIAA, EN 12278 - Účinnosť: 71% - Hmotnosť: 90 g Farba: oranžová ..

18.40€

Kladka PETZL Micro Traxion P53

 Ultra ľahká a malá kladka Petzl Micro Traxion s integrovaným blokantom. Ešte menšia a ľahšia ako kladka Petzl Mini Traxion. Váži iba 85 gramov a priemer kotúča je 25 mm. Kotúč je uložený na guličkových ložiskách a má účinnosť 91%. Vačka z nerezovej ocele funguje na namrznutých i znečistených lanách a je možné ju pomocou tlačidla vyradiť z činnosti a používať iba kladku. Micro Traxion je ideálny pomocník pre zostavenie kladkostroja pri vyťahovaní materiálu, záchranu z ľadovcovej trhliny alebo krátke výstupy po lane. Vďaka jej malej hmotnosti môže byť neustále po ruke na vašom úväze. Diagr..

76.00€

Kladka PETZL Mobile P03A

 Kompaktná a ľahká kladka s otočnou bočnicou pre rýchlejšiu a jednoduchšiu inštaláciu. Je určená na vyťahovanie bremien. Kotúč je uložený na zapuzdrenom guličkovom ložisku pre vyššiu účinnosť. Kladka nie je určená pre použitie s oceľovým lanom. Veľkosť kotúča: 21 mm Certifikácia: CE EN 12278, CE 0197 Nosnosť v ťahu: 2 x 7.5 kN = 15 kN Pracovné zaťaženie: 2 x 2.5 kN = 5 kN Hmotnosť: 75 g Priemer lana: 7 - 13 mm ..

18.40€

Kladka PETZL Partner

 Partner je veľmi ľahká a kompaktná kladka, ktorá je určená na každodenné použitie a na záchranu z miesta nehody.zapuzdrené guličkové ložiskávhodná pre priemer lana max. 7 - 11 mm Hmotnosť 56 g.  ..

37.70€

Kladka PETZL Rescue P50 A

 Kladka PETZL Rescue je určená pre profesionálnych záchranárov. Je konštruovaná na manipuláciu s ťažkými bremenami a na intenzívne používanie. Hliníkový kotúč s veľkým priemerom je osadený zapúzdreným guličkovým ložiskom a zaručuje vynikajúcu účinnosť. Oko kladky pojme až 3 karabíny. Kladka je individuálne testovaná a nie je určená pre použitie s oceľovým lanom. Certifikácia: CE 0197, EN 12278, NFPA 1983 General Use, UIAA.  Nosnosť: 2x 18 kN = 36 kN * Pracovná nosnosť: 2x 4 kN = 8 kN  Hmotnosť: 185 g * Účinnosť: 95% * Priemer lana: 7 - 13 mm * Kladka: 38 mm ..

49.90€

Mačky PETZL Lynx

 Univerzálne mačky Petzl Lynx s dvoma variantami vymeniteľného predného upínania - plastový košík na normálnu obuv alebo kovová špička pre obuv s drážkou. Sú vhodné pre technický alpinizmus, mixové lezenie alebo lezenie v ľade. Asymetrický tvar pasuje na väčšinu značiek alpinistickej obuvi. Majú nastaviteľný systém predných hrotov, pomocou jedinej skrutky - možnosť nastavenia počtu predných hrotov na jeden alebo dva. Súčasťou balenia je: - vymeniteľná varianta predného upínania                   ..

204.70€

Mačky PETZL Vasak Leverlock Universel

Dvanásťhroté  stúpacie železá vhodné pre klasické horolezectvo a ľadovcové výstupy. Dodávajú sa spolu s podložkami Antisnow, ktoré obmedzujú  nabaľovanie snehu. 4 typy upínacieho systému. Vďaka tenšiemu a odolnejšiemu materiálu sú ľahšie ako predchádzajúci model. Predávajú sa v dvoch variantách viazania: LEVERLOCK UNIVERSEL a FLEXLOCK, aby pasovali na všetky typy obuvi. Dva široké predné hroty zaisťujú solídny záber vo všetkých typoch snehu.Materiál: hroty: vybraný vysoko odolný chróm, molybdénova oceľ kovaná za studena a tepelne spracovaná     &nbs..

148.50€

PETZL 6 Djinn Axess quickdraws 12 cm

 Set 6 Expresiek Petzl Djinn Axess zložený z karabíny Djinn s rovným zámkom, karabíny Djinn s prehnutým zámkom a slučky Petzl Axess. Vďaka vyššej svetlosti a ergonomickému tvaru karabín sa s ňou veľmi dobre manipuluje. Parametre karabíny: * pevnosť pozdĺžna: 23 kN * pevnosť priečna: 8 kN * pevnosť otvorenej: 9 kN * svetlosť západky: 24 mm / 27 mm * hmotnosť: 114 g Slučka Axess: * dĺžka - 12 cm * nosnosť - 22 kN Certifikácia: CE 0082, EN 566, EN 12275 type B, UIAA Vyrobená vo Francúzsku...

97.40€

PETZL Absorbica Y 150 MGO

Šitá popruhová slučka tvaru „Y“ s tlmičom pádu o celkovej dĺžke 175 cm vrátane dvoch veľkých karabín PETZL MGO. Táto kompletná sada slúži k sebaisteniu pri pohybe pozdĺž fixného lana alebo zábradlia, keď je potreba obísť priebežné kotviace body. Vďaka dvom slučkám je zaručené, že pracovník zostáva stále zaistený i pri prechode cez kotviace body.Certifikované EN 355, EN 354, EN 362.  ..

184.00€

PETZL Ange Finesse 17 cm

Expreskové sety s ultra ľahkými karabínami ANGE sa dodávajú v štyroch verziách:- ANGE FINESSE 10 cm (ANGE S + ANGE S): najkompaktnejšie a najľahšie expresky vďaka dvom karabínam ANGE veľkosť S  (63 g)- ANGE FINESSE 17 cm (ANGE S + ANGE S): ponúka väčšiu univerzálnosť použitia pri minimálnej hmotnosti (66 g)- ANGE FINESSE 17 cm (ANGE S + ANGE L): rýchlejšie a ľahšie zapínanie lana do karabíny ANGE L a optimálna hmotnosť karabíny ANGE S v kotviacom bode (72 g)- ANGE FINESSE 17 cm (ANGE L + ANGE L): táto verzia je vhodná pre použitie v rukaviciach, alebo pre tých, ktorí majú veľké ru..

23.00€

PETZL Ange L

Karabína novej generácie ANGE L je kombinácia tradičnej karabíny so západkou a klasickej karabíny s drôtenou západkou. Je špeciálne určená pre užívateľov, ktorí chcú znížiť hmotnosť svojho vybavenia a pritom zachovať parametre karabíny štandardnej veľkosti. Vďaka technológii zámku MonoFil Keylock firmy Petzl a profilu karabíny v tvare H váži ANGE L len 34 gr. a ponúka tak optimálny pomer hmotnosť/pevnosť. Tvar zámku je navrhnutý tak, aby optimalizoval zapínanie a odopínanie lana.Pevnosť pozdĺžna: 22kNPevnosť priečna: 10kNPevnosť s otvorenou západkou: 7kNSvetl..

12.20€

PETZL Asap

 Petzl Asap je určený k použitiu na istiacom lane. Slúži k zachyteniu pádu, pri pošmyknutí alebo príliš rýchlom zlaňovaní. Zablokuje sa aj pri reflexívnom uchopení rukami v prípade pádu. Funguje na zvislom aj šikmom lane. Pohybuje sa po lane (hore aj dole) bez nutnosti akejkoľvek obsluhy. Ľahko sa pripne/odopne na akékoľvek miesto na istiacom lane. Používa sa na statickom lane s priemerom 10 až 13mm (EN 12841 typ A). Dodáva sa s karabínou OK TRIACT s automatickou poistkou zámku. Certifikácia: CE 0082, EN 353-2, EN12841 typ A Vhodné pre laná s priemerom 10-13 mm Odstránením krytu sa ..

172.44€

PETZL Asap Sorber 20, 40 cm

 Asap´sorber je spojovací prostriedok s tlmičom pádu určený na spojenie pohyblivého zachytávača pádov Asap s postrojom. Rázova sila vyvolaná pádom je tlmená pretrhnutím vlákien, ktorými je popruh zošitý. Konce sú vybavené chráničmi popruhu String, ktoré držia karabíny v požadovanej polohe a chránia slučky popruhu pred predratím. Certifikácia: EN 355, CE 0082 Dĺžka: 20 cm - po pretrhnutí 45 cm Hmotnosť: 75 g Dĺžka 40 cm po pretrhnutí 80 cm Hmotnosť 100 g.  ..

27.40€

PETZL Ascension Blokant s rukoväťou ľavý

 Blokant je určený na výstup po jednoduchom fixnom lane o priemere od 8 do 13 mm. Veľmi užitočná rukoväť umožňuje ľahké založenie blokantu do lana jednou rukou. Poistka západky sa ľahko ovláda palcom ruky, umožňuje pohodlné uchopenie a udržuje zápästie rovnobežne so smerom zaťaženia. Telo blokantu je kvôli nízkej hmotnosti vyrobené z hliníkovej zliatiny. Plastové držadlo dobre padne do ruky a súčasne pôsobí ako tepelná izolácia. Západka z chrómovej ocele je opatrená šikmými zubami a výrezom pre vypadávanie prípadných nečistôt, aby bolo zaručené dokonalé blokovanie aj na mokrých, namrznutý..

59.00€

PETZL Ascension Blokant s rukoväťou pravý

 Blokant je určený na výstup po jednoduchom fixnom lane o priemere od 8 do 13 mm. Veľmi užitočná rukoväť umožňuje ľahké založenie blokantu do lana jednou rukou. Pojistka západky sa ľahko ovláda palcom ruky, umožňuje pohodlné uchopenie a udržuje zápästie rovnobežne so smerom zaťaženia. Telo blokantu je kvôli nízkej hmotnosti vyrobené z hliníkovej zliatiny. Plastové držadlo dobre padne do ruky a súčastne pôsobí ako tepelná izolácia. Západka z chrómovej ocele je opatrená šikmými zubami a výrezom pre vypadávanie prípadných nečistôt, aby bolo zaručené dokonalé blokovanie aj na mokrých, namrznu..

52.00€

PETZL Attache M38A Screw-Lock

Ľahučká karabína klasického hruškovitého tvaru so šróbovacím zámkom.  Parametre: - pevnosť pozdĺžna: 22 kN- pevnosť priečna: 7 kN - pevnosť s otvoreným zámkom: 6 kN - svetlosť západky: 24 mm - poistka zámku: Screw-Lock - hmotnosť: 56 g Materiál: zliatina hliníka Certifikácia: CE0082, UIAA, EN 12275..

17.30€

PETZL Avao Bod Fast

Univerzálny a pohodlný pracovný postroj Petzl Avao Bod Fast vhodný ako osobný ochranný prostriedok pre pracovné polohovanie a zachytenie pádu.    - Konštrukcia popruhov na chrbte v tvare X znižuje množstvo tlakových bodov počas dlhého zavesenia    - Pás a nožné popruhy sú polstrované priedušnou perforovanou penou, ktorá poskytuje maximálne pohodlie pri práci v zavesení     - Polstrované ramenné popruhy sú široko od seba, aby znížili odieraniu krku. Pri zaťažení pásu napomáhajú preniesť zaťaženie na ramená  &nb..

300.70€ 270.60€

PETZL A´MD Ball Lock

Asymetrická, viacúčelová karabína PETZL Am´D so zámkom Ball-Lock. Používa sa k pripojeniu rôznych pomôcok k úväzom. Asymetrický tvar jej dáva mimoriadnu pevnosť v pomere k hmotnosti. Pri zaťažení sa automaticky natočí do optimálnej polohy. Systém Keylock zabraňuje náhodnému zaháknutiu karabíny za skobu, lano, slučku alebo úväz. Certifikácia CE EN 362.Materiál: zliatina hliníka, AL 7000- Pevnosť  pozdĺžna: 28kN- Pevnosť priečna: 7kN - Pevnosť s otvorenou západkou: 8kN- Svetlosť západky: 22mm Hmotnosť: 78g ..

24.10€

PETZL A´MD Triact Lock

Asymetrická hliníková karabína v tvare písmena D je zvlášť vhodná k pripojeniu rôznych prostriedkov, ako napr. zlaňovacia brzda, alebo na konce spojovacích prostriedkov. Vďaka novému 3D tvaru (prierez tvaru písmena H) sa znížila jej hmotnosť pri rovnakej pevnosti. Jej plynulý vnútorný tvar a systém zámku Triact lock uľahčujú manipuláciu. Karabína sa vyrába so štyrmi systémami poistky zámku:SCREW-LOCK - šrobovací pre znečistené prostredieBALL-LOCK - automatická pre časté použitie s praktickým automatickým uzamykanímTRIACT-LOCK - automatická pre pripojenie pracovných prostriedkov s bez..

24.80€

PETZL Bucket Bag

 Vrece na materiál ktoré po odložení ostane stáť, komfortný prístup cez široké hrdlo, externé zazipsované vrecko na drobnosti, priehľadné vrecko na identifikačný štítok, nastaviteľný ramenný popruh, 2 veľké komfortné uchá na manipuláciu, zosilnené dno, vodotesný. Veľkosť: 025 - 25 litrov, hmotnosť 525 g               035 - 35 litrov, hmotnosť 630 g ..

49.60€

PETZL Caritool

 Nosič materiálu, vďaka ktorému je možné pripnúť, odopínať a organizovať materiál jednou rukou. Plochá horná časť umožúje prehľadný výber náradia. Malý otvor v hornej časti slúži k upevneniu šnúry, ktorá zamedzuje strate náradia. Zasúva sa do slotov na páse alebo len za popruh postroja, kde zostane na svojom mieste vďaka poistnému klipuMaximálna záťaž 5 kg..

6.00€

PETZL Djinn Axess

Expreska Petzl Djinn Axess zložená z karabíny Djinn s rovným zámkom, karabíny Djinn s prehnutým zámkom a slučky Petzl Axess. Vďaka vyššej svetlosti a ergonomickému tvaru karabín sa s ňou veľmi dobre manipuluje. Parametre karabíny: * pevnosť pozdĺžna: 23 kN * pevnosť priečna: 8 kN * pevnosť otvorenej: 9 kN * svetlosť západky: 24 mm / 27 mm * hmotnosť: 114 g Slučka Axess: * dĺžka - 12, 17 cm * nosnosť - 22 kN Certifikácia: CE 0082, EN 566, EN 12275 type B, UIAA Vyrobená vo Francúzsku. ..

16.90€

PETZL Footape

 Nastaviteľná popruhová strong>stúpačka Petzl Footape. Používa sa so šplhadlami Ascension alebo Basic pre výstupy po lane. Slučka je pod nohou vystužená, odoláva opotrebeniu a lepšie sa do nej vkladá noha. Miniatúrna pracka DoubleBack slúži k rýchlemu a jednoduchému nastaveniu dĺžky. Hmotnosť: 65 g. Materiál: nylon, hliník..

18.30€

PETZL GriGri +

Petzl GriGri Plus je novou generáciu svojich predchodcov GriGri.Samoblokovací istiaci prostriedok - brzda - vhodný na istenie aj zlaňovanie, pre intenzívne používanie vo všetkých kategóriách lezcov. Vynikajúci istiaci prvok fungujúci automaticky - v prípade pádu dôjde k zovretiu lana západkou. K odblokovaniu lana slúži ručná páčka.-pohyby rúk sú rovnaké ako u všetkých klasických istiacich systémov: obe ruky na lane.- piktogramy založenia lana vyznačené na tele pomôcky (vnútri aj z vonkajšej strany)- v miestach priechodu lana sú pláty z nerezovej ocele pre vyššiu odolnosť a trvan..

117.00€ 93.20€

PETZL GriGri 2- samoblokovací istiaci prostriedok

 Samoblokujúci istiaci prostriedok - brzda - vhodný na istenie aj zlaňovanie. Vynikajúci istiaci prvok fungujúci automaticky - v prípade pádu dôjde k zovretiu lana západkou. K odblokovaniu lana slúži ručná páčka. Používa sa pre priemer lana 8,9 až 11 mm. Hmotnosť: 170 g..

77.80€

PETZL IDS

 Istiaci prostriedok Petzl I'DS. Samoblokovacie zlaňovacie zariadenie s poistkou proti panike pre práce na lane. Viacúčelová rukoväť slúži k odblokovaniu lana a kontrole rýchlosti zlanenia stiskom voľného konca lana rukou. Vďaka tlačítku na rukoväti je jednoduchší pohyb po vodorovnej alebo mierne naklonenej rovine. Rukoväť je veľmi praktická i pri pracovnom polohovaní. Poistka proti panike sa aktivuje ak užívateľ zatlačí na rukoväť príliš veľkou silou: otočná vačka sa uvoľní, automaticky zablokuje lano a zastaví zostup. Vačka zabezpečená proti prípadnej chybe znižuje riziko nehody spôsobe..

196.70€

PETZL JANE L50

Petzl JANE L50 bez spojok - Možno ho kombinovať s tlmičom pádu ABSORBICA a zostaviť tak spojovací prostriedok s tlmičom pádu typu I alebo Y o dĺžke kratšej ako 2 m. Zošité zakončenie chránené plastovými púzdrami, ktoré udržujú spojky v správnej polohe a chránia lano pred oderom. Dĺžka:  60 cm - 108 g           100 cm - 130 g           150 cm - 185 g           200 cm - 225 g ..

22.90€

PETZL Laser Speed

Šrób do ľadu s integrovanou kľučkou. Jeho pevnosť a odolnosť sú vylepšené použitím oceľového drieku so špecifickým závitom. Integrovaná kľučka dodáva optimálnu páku potrebnú k ľahkému a rýchlemu zašróbovaniu. Materiál: oceľový driek, hliníková plaketaDĺžka: 10 cm / 113 g            13 cm / 128 g            17 cm /  143 g            21 cm / 161 g ..

60.40€

PETZL Laser Speed Light 13, 17, 21 cm

Ultra ľahký šrób do ľadu s integrovanou kľukou, ideálny pre alpinizmus. Ľahký hliníkový driek s nalisovanou oceľovou korunkou s hrotmi, ktoré uľahčujú počiatočné zavrtávanie. Integrovaná kľuka dodáva optimálnu páku, potrebnú k ľahkému a rýchlemu zaskrutkovaniu. Identifikácia dĺžky podľa farebného kódovaniaMateriál: oceľ (vrták), eloxovaný hliník (trubka), hliník (záves)Certifikácia: CE, UIAAHmotnosť: 13 cm 91 g                    17 cm 100 g         &..

62.60€

PETZL miniblokant TIBLOC

 Miniatúrny geniálne jednoduchý blokant, konštruovaný pre núdzové použitie, napr. vytiahnutie raneného z ľadovcovej trhliny, kladkostroje, výstup po lane. Malý, ľahký, univerzálny. Spoľahlivo nahradí iné blokanty a samosvorné uzly. Je vybavený štrbinou pre odvod nečistôt z lana. Vhodný pre laná priemeru 8 - 11 mm. Nemal by chýbať vo výstroji žiadneho horolezca. Hmotnosť 39 g..

21.70€