PETZL

Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Kladka PETZL Fixe

Jednoduchá kladka s pevnými bočnicami. Pevná a kompaktná štandardná kladka s nízkou hmotnosťou. V kombinácií s mechanickým šplhadlom môže byť súčasťou kladkostroja. Dá sa využiť tiež na presmerovanie lana, zmenší tak jeho trenie a tým zabráni zbytočnému opotrebeniu. Vysokú účinnosť zaručuje samo-mazacie ložisko.  - Pevnosť: 2 x 11 kN = 22 kN - Prevádzkové zaťaženie: 2 x 2.5 kN = 5 kN - Používa sa na lanách s priemerom 7 až 13 mm - Certifikácia: CE 0082, UIAA, EN 12278 - Účinnosť: 71% - Hmotnosť: 90 g Farba: oranžová ..

18.40€

Kladka PETZL Micro Traxion P53

 Ultra ľahká a malá kladka Petzl Micro Traxion s integrovaným blokantom. Ešte menšia a ľahšia ako kladka Petzl Mini Traxion. Váži iba 85 gramov a priemer kotúča je 25 mm. Kotúč je uložený na guličkových ložiskách a má účinnosť 91%. Vačka z nerezovej ocele funguje na namrznutých i znečistených lanách a je možné ju pomocou tlačidla vyradiť z činnosti a používať iba kladku. Micro Traxion je ideálny pomocník pre zostavenie kladkostroja pri vyťahovaní materiálu, záchranu z ľadovcovej trhliny alebo krátke výstupy po lane. Vďaka jej malej hmotnosti môže byť neustále po ruke na vašom úväze. Diagr..

76.00€

Kladka PETZL Mobile P03A

 Kompaktná a ľahká kladka s otočnou bočnicou pre rýchlejšiu a jednoduchšiu inštaláciu. Je určená na vyťahovanie bremien. Kotúč je uložený na zapuzdrenom guličkovom ložisku pre vyššiu účinnosť. Kladka nie je určená pre použitie s oceľovým lanom. Veľkosť kotúča: 21 mm Certifikácia: CE EN 12278, CE 0197 Nosnosť v ťahu: 2 x 7.5 kN = 15 kN Pracovné zaťaženie: 2 x 2.5 kN = 5 kN Hmotnosť: 75 g Priemer lana: 7 - 13 mm ..

18.40€

Kladka PETZL Partner

 Partner je veľmi ľahká a kompaktná kladka, ktorá je určená na každodenné použitie a na záchranu z miesta nehody.zapuzdrené guličkové ložiskávhodná pre priemer lana max. 7 - 11 mm Hmotnosť 56 g.  ..

37.70€

Kladka PETZL Rescue P50 A

 Kladka PETZL Rescue je určená pre profesionálnych záchranárov. Je konštruovaná na manipuláciu s ťažkými bremenami a na intenzívne používanie. Hliníkový kotúč s veľkým priemerom je osadený zapúzdreným guličkovým ložiskom a zaručuje vynikajúcu účinnosť. Oko kladky pojme až 3 karabíny. Kladka je individuálne testovaná a nie je určená pre použitie s oceľovým lanom. Certifikácia: CE 0197, EN 12278, NFPA 1983 General Use, UIAA.  Nosnosť: 2x 18 kN = 36 kN * Pracovná nosnosť: 2x 4 kN = 8 kN  Hmotnosť: 185 g * Účinnosť: 95% * Priemer lana: 7 - 13 mm * Kladka: 38 mm ..

49.90€

Mačky PETZL Lynx

 Univerzálne mačky Petzl Lynx s dvoma variantami vymeniteľného predného upínania - plastový košík na normálnu obuv alebo kovová špička pre obuv s drážkou. Sú vhodné pre technický alpinizmus, mixové lezenie alebo lezenie v ľade. Asymetrický tvar pasuje na väčšinu značiek alpinistickej obuvi. Majú nastaviteľný systém predných hrotov, pomocou jedinej skrutky - možnosť nastavenia počtu predných hrotov na jeden alebo dva. Súčasťou balenia je: - vymeniteľná varianta predného upínania                   ..

204.70€

Mačky PETZL Vasak Leverlock Universel

Dvanásťhroté  stúpacie železá vhodné pre klasické horolezectvo a ľadovcové výstupy. Dodávajú sa spolu s podložkami Antisnow, ktoré obmedzujú  nabaľovanie snehu. 4 typy upínacieho systému. Vďaka tenšiemu a odolnejšiemu materiálu sú ľahšie ako predchádzajúci model. Predávajú sa v dvoch variantách viazania: LEVERLOCK UNIVERSEL a FLEXLOCK, aby pasovali na všetky typy obuvi. Dva široké predné hroty zaisťujú solídny záber vo všetkých typoch snehu.Materiál: hroty: vybraný vysoko odolný chróm, molybdénova oceľ kovaná za studena a tepelne spracovaná     &nbs..

148.50€

PETZL 6 Djinn Axess quickdraws 12 cm

 Set 6 Expresiek Petzl Djinn Axess zložený z karabíny Djinn s rovným zámkom, karabíny Djinn s prehnutým zámkom a slučky Petzl Axess. Vďaka vyššej svetlosti a ergonomickému tvaru karabín sa s ňou veľmi dobre manipuluje. Parametre karabíny: * pevnosť pozdĺžna: 23 kN * pevnosť priečna: 8 kN * pevnosť otvorenej: 9 kN * svetlosť západky: 24 mm / 27 mm * hmotnosť: 114 g Slučka Axess: * dĺžka - 12 cm * nosnosť - 22 kN Certifikácia: CE 0082, EN 566, EN 12275 type B, UIAA Vyrobená vo Francúzsku...

97.40€

PETZL Absorbica Y 150 MGO

Šitá popruhová slučka tvaru „Y“ s tlmičom pádu o celkovej dĺžke 175 cm vrátane dvoch veľkých karabín PETZL MGO. Táto kompletná sada slúži k sebaisteniu pri pohybe pozdĺž fixného lana alebo zábradlia, keď je potreba obísť priebežné kotviace body. Vďaka dvom slučkám je zaručené, že pracovník zostáva stále zaistený i pri prechode cez kotviace body.Certifikované EN 355, EN 354, EN 362.  ..

184.00€

PETZL AmD Ball Lock

Asymetrická, viacúčelová karabína PETZL Am´D so zámkom Ball-Lock. Používa sa k pripojeniu rôznych pomôcok k úväzom. Asymetrický tvar jej dáva mimoriadnu pevnosť v pomere k hmotnosti. Pri zaťažení sa automaticky natočí do optimálnej polohy. Systém Keylock zabraňuje náhodnému zaháknutiu karabíny za skobu, lano, slučku alebo úväz. Certifikácia CE EN 362.Materiál: zliatina hliníka, AL 7000- Pevnosť  pozdĺžna: 28kN- Pevnosť priečna: 7kN - Pevnosť s otvorenou západkou: 8kN- Svetlosť západky: 22mm Hmotnosť: 78g ..

24.10€

PETZL Ange Finesse 17 cm

Expreskové sety s ultra ľahkými karabínami ANGE sa dodávajú v štyroch verziách:- ANGE FINESSE 10 cm (ANGE S + ANGE S): najkompaktnejšie a najľahšie expresky vďaka dvom karabínam ANGE veľkosť S  (63 g)- ANGE FINESSE 17 cm (ANGE S + ANGE S): ponúka väčšiu univerzálnosť použitia pri minimálnej hmotnosti (66 g)- ANGE FINESSE 17 cm (ANGE S + ANGE L): rýchlejšie a ľahšie zapínanie lana do karabíny ANGE L a optimálna hmotnosť karabíny ANGE S v kotviacom bode (72 g)- ANGE FINESSE 17 cm (ANGE L + ANGE L): táto verzia je vhodná pre použitie v rukaviciach, alebo pre tých, ktorí majú veľké ru..

23.00€

PETZL Ange L

Karabína novej generácie ANGE L je kombinácia tradičnej karabíny so západkou a klasickej karabíny s drôtenou západkou. Je špeciálne určená pre užívateľov, ktorí chcú znížiť hmotnosť svojho vybavenia a pritom zachovať parametre karabíny štandardnej veľkosti. Vďaka technológii zámku MonoFil Keylock firmy Petzl a profilu karabíny v tvare H váži ANGE L len 34 gr. a ponúka tak optimálny pomer hmotnosť/pevnosť. Tvar zámku je navrhnutý tak, aby optimalizoval zapínanie a odopínanie lana.Pevnosť pozdĺžna: 22kNPevnosť priečna: 10kNPevnosť s otvorenou západkou: 7kNSvetl..

12.20€

PETZL Asap

 Petzl Asap je určený k použitiu na istiacom lane. Slúži k zachyteniu pádu, pri pošmyknutí alebo príliš rýchlom zlaňovaní. Zablokuje sa aj pri reflexívnom uchopení rukami v prípade pádu. Funguje na zvislom aj šikmom lane. Pohybuje sa po lane (hore aj dole) bez nutnosti akejkoľvek obsluhy. Ľahko sa pripne/odopne na akékoľvek miesto na istiacom lane. Používa sa na statickom lane s priemerom 10 až 13mm (EN 12841 typ A). Dodáva sa s karabínou OK TRIACT s automatickou poistkou zámku. Certifikácia: CE 0082, EN 353-2, EN12841 typ A Vhodné pre laná s priemerom 10-13 mm Odstránením krytu sa ..

172.44€

PETZL Asap Sorber 20, 40 cm

 Asap´sorber je spojovací prostriedok s tlmičom pádu určený na spojenie pohyblivého zachytávača pádov Asap s postrojom. Rázova sila vyvolaná pádom je tlmená pretrhnutím vlákien, ktorými je popruh zošitý. Konce sú vybavené chráničmi popruhu String, ktoré držia karabíny v požadovanej polohe a chránia slučky popruhu pred predratím. Certifikácia: EN 355, CE 0082 Dĺžka: 20 cm - po pretrhnutí 45 cm Hmotnosť: 75 g Dĺžka 40 cm po pretrhnutí 80 cm Hmotnosť 100 g.  ..

27.40€

PETZL Ascension Blokant s rukoväťou ľavý

 Blokant je určený na výstup po jednoduchom fixnom lane o priemere od 8 do 13 mm. Veľmi užitočná rukoväť umožňuje ľahké založenie blokantu do lana jednou rukou. Poistka západky sa ľahko ovláda palcom ruky, umožňuje pohodlné uchopenie a udržuje zápästie rovnobežne so smerom zaťaženia. Telo blokantu je kvôli nízkej hmotnosti vyrobené z hliníkovej zliatiny. Plastové držadlo dobre padne do ruky a súčasne pôsobí ako tepelná izolácia. Západka z chrómovej ocele je opatrená šikmými zubami a výrezom pre vypadávanie prípadných nečistôt, aby bolo zaručené dokonalé blokovanie aj na mokrých, namrznutý..

59.00€

PETZL Ascension Blokant s rukoväťou pravý

 Blokant je určený na výstup po jednoduchom fixnom lane o priemere od 8 do 13 mm. Veľmi užitočná rukoväť umožňuje ľahké založenie blokantu do lana jednou rukou. Pojistka západky sa ľahko ovláda palcom ruky, umožňuje pohodlné uchopenie a udržuje zápästie rovnobežne so smerom zaťaženia. Telo blokantu je kvôli nízkej hmotnosti vyrobené z hliníkovej zliatiny. Plastové držadlo dobre padne do ruky a súčastne pôsobí ako tepelná izolácia. Západka z chrómovej ocele je opatrená šikmými zubami a výrezom pre vypadávanie prípadných nečistôt, aby bolo zaručené dokonalé blokovanie aj na mokrých, namrznu..

52.00€

PETZL Attache M38A Screw-Lock

Ľahučká karabína klasického hruškovitého tvaru so šróbovacím zámkom.  Parametre: - pevnosť pozdĺžna: 22 kN- pevnosť priečna: 7 kN - pevnosť s otvoreným zámkom: 6 kN - svetlosť západky: 24 mm - poistka zámku: Screw-Lock - hmotnosť: 56 g Materiál: zliatina hliníka Certifikácia: CE0082, UIAA, EN 12275..

17.30€

PETZL Avao Bod Fast

Univerzálny a pohodlný pracovný postroj Petzl Avao Bod Fast vhodný ako osobný ochranný prostriedok pre pracovné polohovanie a zachytenie pádu.    - Konštrukcia popruhov na chrbte v tvare X znižuje množstvo tlakových bodov počas dlhého zavesenia    - Pás a nožné popruhy sú polstrované priedušnou perforovanou penou, ktorá poskytuje maximálne pohodlie pri práci v zavesení     - Polstrované ramenné popruhy sú široko od seba, aby znížili odieraniu krku. Pri zaťažení pásu napomáhajú preniesť zaťaženie na ramená  &nb..

300.70€ 270.60€

PETZL Bucket Bag

 Vrece na materiál ktoré po odložení ostane stáť, komfortný prístup cez široké hrdlo, externé zazipsované vrecko na drobnosti, priehľadné vrecko na identifikačný štítok, nastaviteľný ramenný popruh, 2 veľké komfortné uchá na manipuláciu, zosilnené dno, vodotesný. Veľkosť: 025 - 25 litrov, hmotnosť 525 g               035 - 35 litrov, hmotnosť 630 g ..

49.60€

PETZL Caritool

 Nosič materiálu, vďaka ktorému je možné pripnúť, odopínať a organizovať materiál jednou rukou. Plochá horná časť umožúje prehľadný výber náradia. Malý otvor v hornej časti slúži k upevneniu šnúry, ktorá zamedzuje strate náradia. Zasúva sa do slotov na páse alebo len za popruh postroja, kde zostane na svojom mieste vďaka poistnému klipuMaximálna záťaž 5 kg..

6.00€

PETZL Crevasse Rescue Kit K25 SC3

Záchranársky set Petzl Crevasse Rescue Kit na vyťahovanie osôb z ľadovcových trhlín. Tento set je vhodný na zvýšenie bezpečnosti pri ľadovcovej turistike. Vo vnútri púzdra sú pripravené miesta pre jednotlivé časti setu, ktoré slúžia k vizuálnej kontrole úplnosti setu pred jeho nasadením na úväz. Set obsahuje vode-odolnú kartičku s návodom na zostavenie systému. Balenie obsahuje: * kladku s blokantom Petzl Micro Traxion * dve karabíny Petzl OK Screw-Lock * núdzový blokant Petzl Tibloc * kladku Petzl Partner * slučku Petzl St’Anneau s dĺžkou 120 cm Kompatibilné s lanami s priemerom: 8-11 mm C..

137.80€ 120.70€

PETZL Djinn Axess

Expreska Petzl Djinn Axess zložená z karabíny Djinn s rovným zámkom, karabíny Djinn s prehnutým zámkom a slučky Petzl Axess. Vďaka vyššej svetlosti a ergonomickému tvaru karabín sa s ňou veľmi dobre manipuluje. Parametre karabíny: * pevnosť pozdĺžna: 23 kN * pevnosť priečna: 8 kN * pevnosť otvorenej: 9 kN * svetlosť západky: 24 mm / 27 mm * hmotnosť: 114 g Slučka Axess: * dĺžka - 12, 17 cm * nosnosť - 22 kN Certifikácia: CE 0082, EN 566, EN 12275 type B, UIAA Vyrobená vo Francúzsku. ..

16.90€

PETZL Footape

 Nastaviteľná popruhová strong>stúpačka Petzl Footape. Používa sa so šplhadlami Ascension alebo Basic pre výstupy po lane. Slučka je pod nohou vystužená, odoláva opotrebeniu a lepšie sa do nej vkladá noha. Miniatúrna pracka DoubleBack slúži k rýchlemu a jednoduchému nastaveniu dĺžky. Hmotnosť: 65 g. Materiál: nylon, hliník..

18.30€

PETZL GriGri +

Petzl GriGri Plus je novou generáciu svojich predchodcov GriGri.Samoblokovací istiaci prostriedok - brzda - vhodný na istenie aj zlaňovanie, pre intenzívne používanie vo všetkých kategóriách lezcov. Vynikajúci istiaci prvok fungujúci automaticky - v prípade pádu dôjde k zovretiu lana západkou. K odblokovaniu lana slúži ručná páčka.-pohyby rúk sú rovnaké ako u všetkých klasických istiacich systémov: obe ruky na lane.- piktogramy založenia lana vyznačené na tele pomôcky (vnútri aj z vonkajšej strany)- v miestach priechodu lana sú pláty z nerezovej ocele pre vyššiu odolnosť a trvan..

93.20€

PETZL GriGri 2- samoblokovací istiaci prostriedok

 Samoblokujúci istiaci prostriedok - brzda - vhodný na istenie aj zlaňovanie. Vynikajúci istiaci prvok fungujúci automaticky - v prípade pádu dôjde k zovretiu lana západkou. K odblokovaniu lana slúži ručná páčka. Používa sa pre priemer lana 8,9 až 11 mm. Hmotnosť: 170 g..

77.80€

PETZL IDS

 Istiaci prostriedok Petzl I'DS. Samoblokovacie zlaňovacie zariadenie s poistkou proti panike pre práce na lane. Viacúčelová rukoväť slúži k odblokovaniu lana a kontrole rýchlosti zlanenia stiskom voľného konca lana rukou. Vďaka tlačítku na rukoväti je jednoduchší pohyb po vodorovnej alebo mierne naklonenej rovine. Rukoväť je veľmi praktická i pri pracovnom polohovaní. Poistka proti panike sa aktivuje ak užívateľ zatlačí na rukoväť príliš veľkou silou: otočná vačka sa uvoľní, automaticky zablokuje lano a zastaví zostup. Vačka zabezpečená proti prípadnej chybe znižuje riziko nehody spôsobe..

196.70€

PETZL JANE L50

Petzl JANE L50 bez spojok - Možno ho kombinovať s tlmičom pádu ABSORBICA a zostaviť tak spojovací prostriedok s tlmičom pádu typu I alebo Y o dĺžke kratšej ako 2 m. Zošité zakončenie chránené plastovými púzdrami, ktoré udržujú spojky v správnej polohe a chránia lano pred oderom. Dĺžka:  60 cm - 108 g           100 cm - 130 g           150 cm - 185 g           200 cm - 225 g ..

22.90€

PETZL Laser Speed

Šrób do ľadu s integrovanou kľučkou. Jeho pevnosť a odolnosť sú vylepšené použitím oceľového drieku so špecifickým závitom. Integrovaná kľučka dodáva optimálnu páku potrebnú k ľahkému a rýchlemu zašróbovaniu. Materiál: oceľový driek, hliníková plaketaDĺžka: 10 cm / 113 g            13 cm / 128 g            17 cm /  143 g            21 cm / 161 g ..

60.40€

PETZL Laser Speed Light 13, 17, 21 cm

Ultra ľahký šrób do ľadu s integrovanou kľukou, ideálny pre alpinizmus. Ľahký hliníkový driek s nalisovanou oceľovou korunkou s hrotmi, ktoré uľahčujú počiatočné zavrtávanie. Integrovaná kľuka dodáva optimálnu páku, potrebnú k ľahkému a rýchlemu zaskrutkovaniu. Identifikácia dĺžky podľa farebného kódovaniaMateriál: oceľ (vrták), eloxovaný hliník (trubka), hliník (záves)Certifikácia: CE, UIAAHmotnosť: 13 cm 91 g                    17 cm 100 g         &..

62.60€

PETZL miniblokant TIBLOC

 Miniatúrny geniálne jednoduchý blokant, konštruovaný pre núdzové použitie, napr. vytiahnutie raneného z ľadovcovej trhliny, kladkostroje, výstup po lane. Malý, ľahký, univerzálny. Spoľahlivo nahradí iné blokanty a samosvorné uzly. Je vybavený štrbinou pre odvod nečistôt z lana. Vhodný pre laná priemeru 8 - 11 mm. Nemal by chýbať vo výstroji žiadneho horolezca. Hmotnosť 39 g..

21.70€