pracovné pomôcky PETZL

 

Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Kladka PETZL Fixe

Jednoduchá kladka s pevnými bočnicami. Pevná a kompaktná štandardná kladka s nízkou hmotnosťou. V kombinácií s mechanickým šplhadlom môže byť súčasťou kladkostroja. Dá sa využiť tiež na presmerovanie lana, zmenší tak jeho trenie a tým zabráni zbytočnému opotrebeniu. Vysokú účinnosť zaručuje samo-mazacie ložisko.  - Pevnosť: 2 x 11 kN = 22 kN - Prevádzkové zaťaženie: 2 x 2.5 kN = 5 kN - Používa sa na lanách s priemerom 7 až 13 mm - Certifikácia: CE 0082, UIAA, EN 12278 - Účinnosť: 71% - Hmotnosť: 90 g Farba: oranžová ..

18.40€

Kladka PETZL Micro Traxion P53

 Ultra ľahká a malá kladka Petzl Micro Traxion s integrovaným blokantom. Ešte menšia a ľahšia ako kladka Petzl Mini Traxion. Váži iba 85 gramov a priemer kotúča je 25 mm. Kotúč je uložený na guličkových ložiskách a má účinnosť 91%. Vačka z nerezovej ocele funguje na namrznutých i znečistených lanách a je možné ju pomocou tlačidla vyradiť z činnosti a používať iba kladku. Micro Traxion je ideálny pomocník pre zostavenie kladkostroja pri vyťahovaní materiálu, záchranu z ľadovcovej trhliny alebo krátke výstupy po lane. Vďaka jej malej hmotnosti môže byť neustále po ruke na vašom úväze. Diagr..

76.00€

Kladka PETZL Mobile P03A

 Kompaktná a ľahká kladka s otočnou bočnicou pre rýchlejšiu a jednoduchšiu inštaláciu. Je určená na vyťahovanie bremien. Kotúč je uložený na zapuzdrenom guličkovom ložisku pre vyššiu účinnosť. Kladka nie je určená pre použitie s oceľovým lanom. Veľkosť kotúča: 21 mm Certifikácia: CE EN 12278, CE 0197 Nosnosť v ťahu: 2 x 7.5 kN = 15 kN Pracovné zaťaženie: 2 x 2.5 kN = 5 kN Hmotnosť: 75 g Priemer lana: 7 - 13 mm ..

18.40€

Kladka PETZL Partner

 Partner je veľmi ľahká a kompaktná kladka, ktorá je určená na každodenné použitie a na záchranu z miesta nehody.zapuzdrené guličkové ložiskávhodná pre priemer lana max. 7 - 11 mm Hmotnosť 56 g.  ..

37.70€

PETZL Absorbica Y 150 MGO

Šitá popruhová slučka tvaru „Y“ s tlmičom pádu o celkovej dĺžke 175 cm vrátane dvoch veľkých karabín PETZL MGO. Táto kompletná sada slúži k sebaisteniu pri pohybe pozdĺž fixného lana alebo zábradlia, keď je potreba obísť priebežné kotviace body. Vďaka dvom slučkám je zaručené, že pracovník zostáva stále zaistený i pri prechode cez kotviace body.Certifikované EN 355, EN 354, EN 362.  ..

184.00€

PETZL Asap

 Petzl Asap je určený k použitiu na istiacom lane. Slúži k zachyteniu pádu, pri pošmyknutí alebo príliš rýchlom zlaňovaní. Zablokuje sa aj pri reflexívnom uchopení rukami v prípade pádu. Funguje na zvislom aj šikmom lane. Pohybuje sa po lane (hore aj dole) bez nutnosti akejkoľvek obsluhy. Ľahko sa pripne/odopne na akékoľvek miesto na istiacom lane. Používa sa na statickom lane s priemerom 10 až 13mm (EN 12841 typ A). Dodáva sa s karabínou OK TRIACT s automatickou poistkou zámku. Certifikácia: CE 0082, EN 353-2, EN12841 typ A Vhodné pre laná s priemerom 10-13 mm Odstránením krytu sa ..

198.70€

PETZL Asap Sorber 20, 40 cm

 Asap´sorber je spojovací prostriedok s tlmičom pádu určený na spojenie pohyblivého zachytávača pádov Asap s postrojom. Rázova sila vyvolaná pádom je tlmená pretrhnutím vlákien, ktorými je popruh zošitý. Konce sú vybavené chráničmi popruhu String, ktoré držia karabíny v požadovanej polohe a chránia slučky popruhu pred predratím. Certifikácia: EN 355, CE 0082 Dĺžka: 20 cm - po pretrhnutí 45 cm Hmotnosť: 75 g Dĺžka 40 cm po pretrhnutí 80 cm Hmotnosť 100 g.  ..

32.80€

PETZL Ascension Blokant s rukoväťou ľavý

 Blokant je určený na výstup po jednoduchom fixnom lane o priemere od 8 do 13 mm. Veľmi užitočná rukoväť umožňuje ľahké založenie blokantu do lana jednou rukou. Poistka západky sa ľahko ovláda palcom ruky, umožňuje pohodlné uchopenie a udržuje zápästie rovnobežne so smerom zaťaženia. Telo blokantu je kvôli nízkej hmotnosti vyrobené z hliníkovej zliatiny. Plastové držadlo dobre padne do ruky a súčasne pôsobí ako tepelná izolácia. Západka z chrómovej ocele je opatrená šikmými zubami a výrezom pre vypadávanie prípadných nečistôt, aby bolo zaručené dokonalé blokovanie aj na mokrých, namrznutý..

61.10€

PETZL Ascension Blokant s rukoväťou pravý

 Blokant je určený na výstup po jednoduchom fixnom lane o priemere od 8 do 13 mm. Veľmi užitočná rukoväť umožňuje ľahké založenie blokantu do lana jednou rukou. Pojistka západky sa ľahko ovláda palcom ruky, umožňuje pohodlné uchopenie a udržuje zápästie rovnobežne so smerom zaťaženia. Telo blokantu je kvôli nízkej hmotnosti vyrobené z hliníkovej zliatiny. Plastové držadlo dobre padne do ruky a súčastne pôsobí ako tepelná izolácia. Západka z chrómovej ocele je opatrená šikmými zubami a výrezom pre vypadávanie prípadných nečistôt, aby bolo zaručené dokonalé blokovanie aj na mokrých, namrznu..

61.10€

PETZL Avao Bod Fast

Univerzálny a pohodlný pracovný postroj Petzl Avao Bod Fast vhodný ako osobný ochranný prostriedok pre pracovné polohovanie a zachytenie pádu.    - Konštrukcia popruhov na chrbte v tvare X znižuje množstvo tlakových bodov počas dlhého zavesenia    - Pás a nožné popruhy sú polstrované priedušnou perforovanou penou, ktorá poskytuje maximálne pohodlie pri práci v zavesení     - Polstrované ramenné popruhy sú široko od seba, aby znížili odieraniu krku. Pri zaťažení pásu napomáhajú preniesť zaťaženie na ramená  &nb..

300.70€ 270.60€

PETZL Bucket Bag

 Vrece na materiál ktoré po odložení ostane stáť, komfortný prístup cez široké hrdlo, externé zazipsované vrecko na drobnosti, priehľadné vrecko na identifikačný štítok, nastaviteľný ramenný popruh, 2 veľké komfortné uchá na manipuláciu, zosilnené dno, vodotesný. Veľkosť: 025 - 25 litrov, hmotnosť 525 g               035 - 35 litrov, hmotnosť 630 g ..

49.60€

PETZL Caritool

 Nosič materiálu, vďaka ktorému je možné pripnúť, odopínať a organizovať materiál jednou rukou. Plochá horná časť umožúje prehľadný výber náradia. Malý otvor v hornej časti slúži k upevneniu šnúry, ktorá zamedzuje strate náradia. Zasúva sa do slotov na páse alebo len za popruh postroja, kde zostane na svojom mieste vďaka poistnému klipuMaximálna záťaž 5 kg..

6.20€

PETZL Footape

 Nastaviteľná popruhová strong>stúpačka Petzl Footape. Používa sa so šplhadlami Ascension alebo Basic pre výstupy po lane. Slučka je pod nohou vystužená, odoláva opotrebeniu a lepšie sa do nej vkladá noha. Miniatúrna pracka DoubleBack slúži k rýchlemu a jednoduchému nastaveniu dĺžky. Hmotnosť: 65 g. Materiál: nylon, hliník..

18.30€

PETZL IDS

 Istiaci prostriedok Petzl I'DS. Samoblokovacie zlaňovacie zariadenie s poistkou proti panike pre práce na lane. Viacúčelová rukoväť slúži k odblokovaniu lana a kontrole rýchlosti zlanenia stiskom voľného konca lana rukou. Vďaka tlačítku na rukoväti je jednoduchší pohyb po vodorovnej alebo mierne naklonenej rovine. Rukoväť je veľmi praktická i pri pracovnom polohovaní. Poistka proti panike sa aktivuje ak užívateľ zatlačí na rukoväť príliš veľkou silou: otočná vačka sa uvoľní, automaticky zablokuje lano a zastaví zostup. Vačka zabezpečená proti prípadnej chybe znižuje riziko nehody spôsobe..

225.20€

PETZL MULTIHOOK

Pomôcka určená na lezenie v ľade, Multihook umožňuje prevlečenie slučky na vytvorenie ľadovej kotvy, Abalakovových hodín. Používa sa tiež na čistenie dutín skrutiek do ľadu. Má vrúbkovanú čepeľ pre jednoduché rezanie lán a slučiek. Multihook možno zložiť a pripojiť karabínou k úväzku...

32.40€ 30.90€

PETZL Newton C73

 Postroj pre zachytenie pádu. - pripojovacie pútka pre LIFT L54 - chrbtový pripojovací bod pre pripojenie sytému zachytenia - hrudné pripojovacie body - nastavovacie pracky Double Back- použité materiály polyamid a polyesterStatická a pretržná sila: 15 kN hrudný a chrbtový pripojovací bod                                              7,5 kN ramenné ..

99.60€

PETZL OK Triact Lock

Karabína určená hlavne na použitie s kladkami a lanovými blokantmi. Je vhodná na vytváranie istiacich stanovíšť a na ťahanie bremien. * automatická poistka firmy Petzl, otvára sa posunutím hore a otočením * symetrický oválny tvar - uľahčuje použitie kladky, ideálny tvar pre zapínanie do kotviacich bodov * systém Key-lock zabraňuje náhodnému zaháknutiu karabíny za skobu, lano, slučku alebo úväz Parametre: * pevnosť pozdĺžna 24 kN * pevnosť priečna 8 kN * pevnosť s otvoreným zámkom 7 kN * svetlosť zámku 19mm Certifikácia: CE 0082, EN 362:2004-B, UIAA Hmotnosť: 75g Materiál: hliník..

16.90€

PETZL Oxan Triact lock

Oceľová oválna karabína určená pre použitie v náročných podmienkach. Záruka: 3 roky Pevnosť pozdĺžna: 38 kN               priečna: 16 kN               s otvoreným zámkom: 15 kNPoistka zámku: TRIACT-LOCK Materiál: oceľ ..

19.20€

PETZL Pixa 3

Certifikovaná pracovná čelovka s 2 bielymi LED diodami, 3 režimami, technológiou konštantného svietenia a premenlivým svetelným kužeľom. Je určená pre profesionálne práce v tme, osvetlenie pracovného miesta, bezprostredného okolia, pohyb i ďaleký dosvit. Ponúka univerzálnosť, kompaktnú a robustnú konštrukciu, vynikajúcu odolnosť a dlhú životnosť.- biele svetlo režim "Blízke okolie": 20 lumenov- biele svetlo režim "Pohyb": 60 lumenov- biele svetlo režim "Ďaleký dosvit": 100 lumenov- dá sa nosiť na hlave s elastickou páskou, pripevnenú do adaptéru na prilbe, alebo položenú na zemi (bez pásk..

64.90€

PETZL Progress

 Spojovací prostriedok Petzl Progress je určený k postupu na lane. Dynamické lano znižuje rázovú energiu pôsobiacu na užívateľa pri malom páde. Indikátor pádu určuje, že prostriedok zachytil pád a mal by teda byť vyradený z používania. * Indikátor pádu: zelené vlákno vystupujúce z lana, v prípade väčšieho pádu (nesprávne použitie) vlákno zmizne vnútri lana. * Dlhšia slučka sa používa pre pripojenie lanového blokantu ASCENSION pri výstupe po lane. * Krátka slučka je určená pre pripojenie do priebežných kotviacich bodov pri ich obiehaní. * Tvar Y umožňuje postup pozdĺž zaisťovacieho vedenia..

23.90€

PETZL RIG

Nové kompaktné, samo-blokovacie zlaňovacie zariadenie PETZL Rig na práce s použitím lana. - určené pre práce s lanovým prístupom (len pre profesionálnych špecialistov) - viacúčelová rukoväť slúží k odblokovaniu lana (rýchlosť zlaňovania sa kontroluje stiskom voľného konca lana rukou) a k zaujatiu pracovnej polohy na lane bez nutnosti zaisťovať brzdu zaviazaním lana - automatický vratný systém rukoväti znižuje riziko v prípade nechcenej manipulácie užívateľa - prepravná poloha rukoväti znižuje riziko zachytenia pri pohybe s brzdou zavesenou na postroji - bezpečnostná západka na pohyblivej bočn..

159.30€

PETZL Ring Open

Ring je viacsmerový spojovací krúžok určený na dočasné pripojenie vybavenia na postroj Kruhový profil zaručuje optimálnu funkciu vo všetkých smeroch Široké roztvorenie umožňuje inštaláciu na lano sa zašitým zakončenímHmotnosť: 70 gPevnosť v ťahu: 23 kN..

21.80€ 20.90€

PETZL Shunt

Blokant na samoistenie a zlaňovanie, založený na prítlačných valčekoch, ktoré sú šetrnejšie k lanu. Je mechanickou náhradou samosvorných uzlov. Umiestňuje sa pod zlaňovaciu brzdu. Pre jednoduché lano (10 až 11 mm) alebo dvojité lano (8 až 11 mm). Hmotnosť: 188g..

70.00€ 65.70€

PETZL Spatha

 Kvalitný nôž Petzl Spatha je predurčený sprevádzať horolezcov na každom výlete. Profil čepele umožňuje jednoduché rezanie lán a povrazov. Nôž má otvor pre karabínu pre upevnenie do sedacieho úväzu. Ponúka ľahkú manipuláciu pomocou tvarovaného kolieska, aj pri nosení rukavíc. Je ho možné uzamknúť v otvorenej polohe. Hladké/ozubené ostrie čepele ľahko reže povrazy a lanáOtvor pre uchytenie noža na sedací úväz pomocou karabíny alebo držiaka nástrojov CARITOOL Drážka v čepeli pre otváranie nôža s holými rukamiTvarované koliesko pre otvorenie noža v rukaviciachMechanizmus pre uzamknutie ..

23.70€

PETZL Stop D09

Jedna z najobľúbenejších bŕzd určená na zlaňovanie na statickom alebo jednoduchom lane s priemerom od 9mm do 12mm. Veľkú obľubu má hlave u jaskyniarov a je preslávená po celom svete. S brzdou Stop sa jednoducho manipuluje. Rýchlosť zlaňovania je kontrolovaná zovrením ruky na voľnom konci lana. Zostup sa zahajuje pomocou rukoväte na brzde.funkcia automatického zabrzdenia umožňuje ľahko zastaviť a udržať si svoju pozíciu na laneZariadenie môže byť rýchlo nainštalované alebo odstránené z lana, bez nutnosti odpojenia od postrojaMôže byť tiež použitý na výstup po lane- certifikácia: CE 0082, E..

99.90€

PETZL Tandem

Dvojitá kladka na pohyb po textilnom lane. Nie je určená pre oceľové laná. Hliníkové kotúče uložené na samo mazacích klzných ložiskách zabezpečujú optimálnu účinnosť. Maximálna prípustná rýchlosť je 10 m/s. Do otvoru sa zmestia až tri karabiny, čo umožňuje flexibilnejšie použitie. Určené pre laná do priemeru 13 mm.Pevnosť 24 kNHmotnosť: 195 g Certifikácia: CE/UIAAZáruka: 3 roky...

45.00€

PETZL Tandem Speed

 Dvojitá kladka PETZL Tandem Speed s kotúčmi z nehrdzavejúcej ocele a s guličkovými ložiskami. Určená pre prelanenie na oceľovom alebo nylonovom lane. Kotúče z nehrdzavejúcej ocele sú veľmi odolné. Kotúče sú upevnené na utesnených ložiskách, čo zaručuje stálu rýchlosť bez ohľadu na hmotnosť užívateľa, okolitú teplotu či vlhkosť. * Maximálna prípustná rýchlosť je 20 m/s * Pevnosť: 24 kN * Prevádzkové zaťaženie: 10 kN * Používa sa s oceľovým lanom s priemerom max. 12 mm alebo s nylonovým lanom s max. priemerom 13 mm. Certifikácia: CE / UIAA Hmotnosť: 270 g Záruka: 3 roky ..

63.90€

PETZL Vertex Best

 Prilba pre prácu vo výškach a záchranárstve. Ochrana proti nárazu pri teplotách do -30°C, odolnosť voči bočnej deformácii, ochrana voči náhodnému dotyku so živými vodičmi do 440V, ochrana proti roztaveným rozstreknutým kovom.   Pohodlná prilba pre výškové práce s pevným opaskom pod bradou, ktorý znižuje riziko straty prilby počas prípadného pádu (pásik pod bradou má pevnosť 50 daN). Šesťbodová vložka sa vytvaruje podľa tvaru hlavy. Absorpcia nárazu je dosiahnutá deformáciou škrupiny. Nastavovací systém CenterFit zaručuje presné vycentrovanie a optimálnu stabilitu prilby na..

79.00€

PETZL Vertex Vent

Prilba na prácu vo výškach a pre záchranárov. Má vetracie otvory, ktoré možno zatvoriť posuvnými krytmi (v chladných alebo veterných podmienkach). Pás pod bradou bráni spadnutiu prilby pri náraze v dôsledku pádu - sila pre jeho pretrhnutie musí byť väčšia ako 50 daN (norma EN 12 492 pre horolezecké prilby).  Má postranné sloty pre pripojenie ochrany sluchu, otvory so závitom pre priskrutkovanie ochranného štítu VIZIR, dierku pre pripojenie svietidla PIXA a 4 klipy pre pripojenie čelovky s elastickým pásikom.Spĺňa všetky voliteľné požiadavky podľa normy EN 397, pokiaľ ide o ..

83.10€

PETZL Vulcan Triact lock

Vysoko pevnostná oceľová karabína s poistkou zámku triact lock a vysokou odolnosťou. Určená pre použitie s ťažkými bremenami. Automatická poistka zámku typu TRIACT LOCK. Vďaka veľkej svetlosti a vysokej pevnosti je ideálna pre zriaďovanie zložených kotviacich bodov v podmienkach, kde hmotnosť nehrá rolu. Jednotlivo skúšané.  Certifikát: Európska verzia: CE EN 362, EAC, NFPA 1983 General Use.Hmotnosť: 285 gNosnosť: pozdĺžna: 40 kN                 priečna: 16 kN      ..

29.90€