istítka, blokanty

 

Zobraziť:
Zoradiť podľa:

Kladka PETZL Rescue P50 A

 Kladka PETZL Rescue je určená pre profesionálnych záchranárov. Je konštruovaná na manipuláciu s ťažkými bremenami a na intenzívne používanie. Hliníkový kotúč s veľkým priemerom je osadený zapúzdreným guličkovým ložiskom a zaručuje vynikajúcu účinnosť. Oko kladky pojme až 3 karabíny. Kladka je individuálne testovaná a nie je určená pre použitie s oceľovým lanom. Certifikácia: CE 0197, EN 12278, NFPA 1983 General Use, UIAA.  Nosnosť: 2x 18 kN = 36 kN * Pracovná nosnosť: 2x 4 kN = 8 kN  Hmotnosť: 185 g * Účinnosť: 95% * Priemer lana: 7 - 13 mm * Kladka: 38 mm ..

49.90€

MAMMUT Resc You

 RescYou Absolútna novinka medzi záchrannými zariadeniami značne uľahčuje záchranu človeka pri páde do trhliny. Môžete zachrániť seba alebo ďalších horolezcov, pretože sa záchranná kladka RescYou pripevní na sedák (samo istenie), je tak kedykoľvek hneď po ruke, alebo v mieste istiaceho bodu (záchrana ďalších lezcov). Kompaktné lano s dvoma istiacimi svorkami a integrovanou šesť kladkou a Reverse Lock karabínou umožňujú okamžitú záchrannú akciu, nemusíte strácať čas zdĺhavými prípravami. Váži iba 400g. Najväčšou prednosťou je rýchla a jednoduchá práca, preto je nepostrádateľnou výstrojou p..

85.00€

PETZL Absorbica Y 150 MGO

Šitá popruhová slučka tvaru „Y“ s tlmičom pádu o celkovej dĺžke 175 cm vrátane dvoch veľkých karabín PETZL MGO. Táto kompletná sada slúži k sebaisteniu pri pohybe pozdĺž fixného lana alebo zábradlia, keď je potreba obísť priebežné kotviace body. Vďaka dvom slučkám je zaručené, že pracovník zostáva stále zaistený i pri prechode cez kotviace body.Certifikované EN 355, EN 354, EN 362.  ..

184.00€

PETZL Asap

 Petzl Asap je určený k použitiu na istiacom lane. Slúži k zachyteniu pádu, pri pošmyknutí alebo príliš rýchlom zlaňovaní. Zablokuje sa aj pri reflexívnom uchopení rukami v prípade pádu. Funguje na zvislom aj šikmom lane. Pohybuje sa po lane (hore aj dole) bez nutnosti akejkoľvek obsluhy. Ľahko sa pripne/odopne na akékoľvek miesto na istiacom lane. Používa sa na statickom lane s priemerom 10 až 13mm (EN 12841 typ A). Dodáva sa s karabínou OK TRIACT s automatickou poistkou zámku. Certifikácia: CE 0082, EN 353-2, EN12841 typ A Vhodné pre laná s priemerom 10-13 mm Odstránením krytu sa ..

198.70€

PETZL Asap Sorber 20, 40 cm

 Asap´sorber je spojovací prostriedok s tlmičom pádu určený na spojenie pohyblivého zachytávača pádov Asap s postrojom. Rázova sila vyvolaná pádom je tlmená pretrhnutím vlákien, ktorými je popruh zošitý. Konce sú vybavené chráničmi popruhu String, ktoré držia karabíny v požadovanej polohe a chránia slučky popruhu pred predratím. Certifikácia: EN 355, CE 0082 Dĺžka: 20 cm - po pretrhnutí 45 cm Hmotnosť: 75 g Dĺžka 40 cm po pretrhnutí 80 cm Hmotnosť 100 g.  ..

32.80€

PETZL Ascension Blokant s rukoväťou ľavý

 Blokant je určený na výstup po jednoduchom fixnom lane o priemere od 8 do 13 mm. Veľmi užitočná rukoväť umožňuje ľahké založenie blokantu do lana jednou rukou. Poistka západky sa ľahko ovláda palcom ruky, umožňuje pohodlné uchopenie a udržuje zápästie rovnobežne so smerom zaťaženia. Telo blokantu je kvôli nízkej hmotnosti vyrobené z hliníkovej zliatiny. Plastové držadlo dobre padne do ruky a súčasne pôsobí ako tepelná izolácia. Západka z chrómovej ocele je opatrená šikmými zubami a výrezom pre vypadávanie prípadných nečistôt, aby bolo zaručené dokonalé blokovanie aj na mokrých, namrznutý..

61.10€

PETZL Ascension Blokant s rukoväťou pravý

 Blokant je určený na výstup po jednoduchom fixnom lane o priemere od 8 do 13 mm. Veľmi užitočná rukoväť umožňuje ľahké založenie blokantu do lana jednou rukou. Pojistka západky sa ľahko ovláda palcom ruky, umožňuje pohodlné uchopenie a udržuje zápästie rovnobežne so smerom zaťaženia. Telo blokantu je kvôli nízkej hmotnosti vyrobené z hliníkovej zliatiny. Plastové držadlo dobre padne do ruky a súčastne pôsobí ako tepelná izolácia. Západka z chrómovej ocele je opatrená šikmými zubami a výrezom pre vypadávanie prípadných nečistôt, aby bolo zaručené dokonalé blokovanie aj na mokrých, namrznu..

61.10€

PETZL Footape

 Nastaviteľná popruhová strong>stúpačka Petzl Footape. Používa sa so šplhadlami Ascension alebo Basic pre výstupy po lane. Slučka je pod nohou vystužená, odoláva opotrebeniu a lepšie sa do nej vkladá noha. Miniatúrna pracka DoubleBack slúži k rýchlemu a jednoduchému nastaveniu dĺžky. Hmotnosť: 65 g. Materiál: nylon, hliník..

18.30€

PETZL IDS

 Istiaci prostriedok Petzl I'DS. Samoblokovacie zlaňovacie zariadenie s poistkou proti panike pre práce na lane. Viacúčelová rukoväť slúži k odblokovaniu lana a kontrole rýchlosti zlanenia stiskom voľného konca lana rukou. Vďaka tlačítku na rukoväti je jednoduchší pohyb po vodorovnej alebo mierne naklonenej rovine. Rukoväť je veľmi praktická i pri pracovnom polohovaní. Poistka proti panike sa aktivuje ak užívateľ zatlačí na rukoväť príliš veľkou silou: otočná vačka sa uvoľní, automaticky zablokuje lano a zastaví zostup. Vačka zabezpečená proti prípadnej chybe znižuje riziko nehody spôsobe..

225.20€

PETZL RIG

Nové kompaktné, samo-blokovacie zlaňovacie zariadenie PETZL Rig na práce s použitím lana. - určené pre práce s lanovým prístupom (len pre profesionálnych špecialistov) - viacúčelová rukoväť slúží k odblokovaniu lana (rýchlosť zlaňovania sa kontroluje stiskom voľného konca lana rukou) a k zaujatiu pracovnej polohy na lane bez nutnosti zaisťovať brzdu zaviazaním lana - automatický vratný systém rukoväti znižuje riziko v prípade nechcenej manipulácie užívateľa - prepravná poloha rukoväti znižuje riziko zachytenia pri pohybe s brzdou zavesenou na postroji - bezpečnostná západka na pohyblivej bočn..

159.30€

PETZL Shunt

Blokant na samoistenie a zlaňovanie, založený na prítlačných valčekoch, ktoré sú šetrnejšie k lanu. Je mechanickou náhradou samosvorných uzlov. Umiestňuje sa pod zlaňovaciu brzdu. Pre jednoduché lano (10 až 11 mm) alebo dvojité lano (8 až 11 mm). Hmotnosť: 188g..

62.80€

PETZL Stop D09

Jedna z najobľúbenejších bŕzd určená na zlaňovanie na statickom alebo jednoduchom lane s priemerom od 9mm do 12mm. Veľkú obľubu má hlave u jaskyniarov a je preslávená po celom svete. S brzdou Stop sa jednoducho manipuluje. Rýchlosť zlaňovania je kontrolovaná zovrením ruky na voľnom konci lana. Zostup sa zahajuje pomocou rukoväte na brzde.funkcia automatického zabrzdenia umožňuje ľahko zastaviť a udržať si svoju pozíciu na laneZariadenie môže byť rýchlo nainštalované alebo odstránené z lana, bez nutnosti odpojenia od postrojaMôže byť tiež použitý na výstup po lane- certifikácia: CE 0082, E..

99.90€