Technológie

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu XCR® je skratka eXtended Comfrt Range a znamená to, že úroveň pohodlia pri nosení oblečenia z GORE-TEX®u XCR®je zvýšená. 

Priedyšnosť dosahuje o 25% vyšší výkon ako klasický GORE-TEX® a nová technológia membrány zvyšuje celkový výkon a komfort pri použití. 

Produkty z GORE-TEX®
u XCR® sú význačné použitím odolných a pevných materiálov na povrchu membrány

SRP20MN 3L 
XCR®
gore xcr

Absolútne najľahšia a najtenšia 3vrstvová GORE-TEX®ová membána, ľahko zbaliteľná. 

SRP40MN 2L 
XCR®
gore xcr

Ľahký, odolný, 2vrstvový materiál odolný voči oderu. Hrubo tkaný. Novinka v kolekcii 

GR410 2L XCR®
gore xcr

Presvedčivá vysoká odolnosť voči oderu robí tento štruktúrovaný materiál ideálny na použitie na vysokonamáhaných častiach odevu. Novinka v kolekcii

Seon 3L XCR®
gore xcr

Najčastejšie používaný hlavný materiál pre vačšinu 3vrstvových GORE-TEX®ových búnd. Ponúka dobrú odolnosť voči oderu, spolu s nízkou hmotnosťou a makkým materiálom, vďaka svojej Rip-Stop konštrukcii.

Osprey 2L XCR®
gore xcr

Osprey XCR® Vás presvedčí svojou nízkou hmotnosťou a príjemným vnútorným materiálom. A napriek tomu je dostatočne pevný a odolný voči oderu.

Khumbu2L 
XCR®
gore xcr

Štruktúrá materiálu Taslan, sa vyznačuje vysokou pevnosťou a odolnosťou voči oderu a ľahkosťou

Varuna 3L XCR®Stretch
gore xcr

Najnovšia inovácia, najľahšií 3vrstvový a zároveň strečový GORE-TEX® XCR®je extrémne odolná a zároveň jej nízka hmotnosť ju predurčuje na alpinistické aktivity.

Raptor 3L XCR®Stretch
gore xcr

Tento strečový materiál s CORDUROU®. Je používaný na miestach kde je potrebná sloboda pohybu takisto ako odolnosť.

Radley 3L XCR®Reinforcement gore xcr

Tento štruktúrovaný materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou a odolnosťou, preto sa používa na najnamáhanejších miestach. 

Radley 2L XCR®Reinforcement
gore xcr

Materiál používaný ako spevnenie podobne ako jeho 3vrstvový brat.GORE-TEX® PACLITE®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu Extrémne nízka hmotnosť, 
zbalený objem a maximálna priedyšnosť sú hlavné vlastnosti produktov z materiálu
GORE-TEX®PACLITE®

Membrána je pokrytá ochrannou vrstvou karbonizovaného Polyurethanu, ktorý funguje ako mechanická zábrana proti špine ako oleje a kozmetika. 
Výsledkom toho je ľahkosť a priedyšnosť ako nikdy predtým.

PACLITE®
Tremalzo
gore paclite

Najľahší, jemný a ľahko zbaliteľný PACLITE®

SRP20MN
PACLITE®gore paclite

Jeden z najľahších GORE-TEX®PACLITE materiálov dostupných na trhu. Rip-Stop dizajn zaručuje vysokú odolnosť voči roztrhnutiu. Nízka hmotnosť je spojená s malým zbaleným objemom.

Sobek 
PACLITE®gore paclite

Tento PACLITE® je najlepší kompromis medzi hmotnosťou a odolnosťou. Tento strečový materiál vyniká spojením veľmi nízkej hmotnosti a výnimočnej odolnosti voči oderu.
Vďaka svojej elastickosti sa používa aj na obtiahnuté modely oblečenia.GORE-TEX®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 

Klasický dvojvrstvový materiál ponúkajúci rovnaké funkcie – priedušnosť a nepremokavosť, ako materiál XCR®. Je však cenovo prístupnejší. Pri tom všetkom je tento materiál veľmi obľúbený ľuďmi, ktorí sa nevenujú horskej turistike na profesionálnej úrovni. Ale vedia využiť výhody priedušnosti a nepremokavosti oblečenia pri športe. FRP40
MNHS 2Lgore
Veľmi ľahký dvojvrstvový materiál v modernom športovom štýleWINDSTOPPER®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu Psychologický prah priepustnosti vzduchu cez materiál sa pohybuje niekde okolo 11 litrov /m2 /s. 
Menšia priepustnosť telo nepocíti. Materiál WINDSTOPPER® 
má priepustnosť vzduchu 
3-5 litrov /m2 /s, preto sú absolútne odolné voči preniknutiu chladného vzduchu a udržujú tak telo v teple. 

San Remo 3L

windstopper

Absolútne najľahší poskytujúci maximálny komfort pri pohybe v prírode v kombinácii s malým objemom v poskladanom stave. WINDSTOPPER®je vyrobený z tkanej látky.

WS Taifun

windstopper ss

Typhoon WINDSTOPPER® Soft Shell tkanina má vysokú odolnosť voči oderu a vodo-odpudivosť. Jemná tkanina odvádza vlhkosť a príjemne sa nosí priamo na koži.

Skyrun 100 3L

windstopper ss

Oderu odolný WINDSTOPPER®SoftShell® od GORE® s hydrofóbnymi vlastnosťami. Ponúka vysoký komfort pri nosení.

Skyrun 200 3L

windstopper ss

WINDSTOPPER® SoftShell® tkanina od GORE® ;vysokou mierou odolnosti voči oderu. Poskytuje telu maximálny komfort a udržiava telo v suchu.SCHOELLER® SWITZERLAND

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 

Inovatívna Schoeller® textília je vyrábaná vo Švajčiarsku, bola prvá elastická textília určená pre športovanie v horách. Známou sa stala vďaka výrobe oblečenia do extrémnych podmienok. Firma Schoeller Textil AG momentálne ponúka širokú škálu Soft Shell textílií s rôznym druhom použitia. Tak isto sa špecializuje na vývoj nových, inovatívnych druhov textílií a technológii. 

Schoeler®Dryskin

schoeler drzskin

Schoeller® - dryskin elastická tkanina je známa svojou vysokou priedušnosťou, rýchlo schne a odvádza vlhkosť. Dosiahla to špeciálnou dvojvrstvovou štruktúrou. Vrchná časť zabezpečuje ochranu a spodná časť zabezpečuje rýchly transport vlhkosti.

Schoeller®Dryskin extreme

schoeler drzskin

Tkanina Schoeller® dryskin extreme je známa extrémne vysokou odolnosťou voči oderu, ktorá je zabezpečená použitím špeciálnym Condura® vláknom pritom, však nestráca svoj komfort pri nosení.

Schoeller® 
WB-400

shoeller dryskin

Schoeller® WB-400 pozostáva z troch častí: Povrchová časť je vyrobená z elastického a syntetického vlákna, ktorý garantuje maximálnu voľnosť pri pohybe a odpudzuje špinu. Funkčná stredná vrstva odpudzuje vodu a odvádza pot. 

Schoeller® 
Keprotec®

schoeler keprotec

Materiál Schoeller má vďaka integrovaným kevlarovým vláknam veľkú odolnosť voči oderu a roztrhnutiu. Mammut využíva technológiu Schoeller® - keprotec® pre všetky technické Hard a Soft Shellové nohavice.nanoSPHERE®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 

Nová textília vyvinutá firmou Schoeller využívajúca pokročilú Nano technológiu. Bez námahy odpudzuje vodu, čiastočky prachu, dokonca aj olej a iné mastné substancie. Technológia nanoSPHERE® pracuje na rovnakom princípe, ktorý zaisťuje v prírode to, že listy, krídla hmyzu a pancier chrobákov je vždy čistý (pretože špina a ani voda sa na ňom neudrží). Preto je táto textília veľmi ľahko čistiteľná. Odvádza vodu, odpudzuje špinu a je priedušná. Produkty s nanoSPHERE® technológiou sú silné a trvácne a uchovávajú si svoj prirodzený vzhľad. 

Schoeller® Dryskin extreme
s nanoSPHERE®


schoeler drzskin

nanosphere
Kombinácia unikátnych schoeller®Dryskin extreme a nanoSPHERE®technológií zabezpečujú textílii, vode odolnosť a odpudzovanie nečistôt. Produkty sú vhodné pre športové aktivity v prírode. 3XDRY®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 

Multifunkčná povrchová úprava textílie vyvinutá firmou Schoeller. Rýchlo schne, odvádza vlhkosť z povrchu tela a tým udržiava telo v suchu. Multifunkčná textília 3XDRY® zaisťuje vysoký komfort a starostlivosť. Technológia dovoľuje odviesť vlhkosť na povrch vo veľmi krátkom čase. Telo tak zostane suché aj pri veľkej záťaži. Oblečenie zostáva vždy čisté, bez škvŕn od potu. Obsahuje taktiež antibakteriálnu zložku, ktorá zabraňuje vytváraniu nepríjemnému zápachu. WB400® s 3XDRY®

shoeller dryskin

3xdry

Textília extrémne odolná voči vode a 
vetru s unikátnym odvádzaním 
vlhkosti z tela. 
Poskytuje maximálny komfort pri nosení.SFTC®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 

Spoločný podnik firmy Schoeller so sídlom v Ázií vyrába a vyvíja vysoko kvalitné výrobky v spolupráci s Schoeller Switzerland. 

SFTC® s 3XDRY®

sftc

3xdry

Ľahký, veľmi trvácny materiál ponúkajúci excelentnú pružnosť a jedinečne odvádza vlhkosť.POLARTEC®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 

POLARTEC®

POLARTEC®
Power Stretch®

polartec powerstretch

Textília vyrobená z Polartec® Power Stretch® je elastická a má obzvlášť dobrú priedušnosť. Udržiava telo v suchu aj pri veľkej námahe a poskytuje teplo bez veľkých ťažkostí. Mnoho z týchto materiálov má patentom chránenú konštrukciu z dvoch odlišných povrchov. Vonkajší je vetru a oderu odolný, zatiaľ čo vnútorný absorbuje vlhkosť z tela a udržuje tak nositeľa v príjemnom suchu a teple. Všetky materiály z Power Stretch® sú vhodné na nosenie ako prvá vrstva.


POLARTEC® Power Dry®

polartec powerdrz

Polartec® Power Dry® materiály boli vyvinuté na to, aby udržiavali telo v suchu aj pri vysokej námahe. Všetky materiály tohto radu majú patentom chránenú dvoj zložkovú konštrukciu, ktorá využíva dva rôzne vlákna na oboch stranách. Tak vznikol materiál s dvoma rozdielnymi povrchmi: jeden odvádza vlhkosť preč na povrch a druhý rýchlo schne. 


POLARTEC® Thermal Pro®

polartec thernal pro

Materiál Polartec® Thermal Pro® je vyrábaný z trvácnych polyesterových vlákien. Majú vysoký stupeň priedušnosti a rýchlo schnú. V zamatovej, v kožušinovej či inej podobe, všetky udržujú teplo bez toho, aby sa telo prehrievalo. Veľa z týchto textílii majú aj vode odolný povlak, ktorý zabraňuje dažďu a snehu sa dostať dnu.
POLARTEC® Power Shield®

polartec powershield

Polartec® Power Shield® je jedno vrstvová textília, ktorá chráni takmer v každom počasí. Polartec® Power Shield® ponúka veľmi dobrú priedušnosť a odolnosť vlákna. Obzvlášť hustá a jemná nylonová štruktúra vonkajšej časti je jedna z najlepších dostupných na trhu. Je jemná, zároveň pevná a nežmolkuje sa. Polyesterový velúr vo vnútornej časti garantuje optimálnu teplotu tela a neprepúšťa teplo von. Perforovaná membrána neprepúšťa vietor až 98%. Ostatné 2% prúdia v textílii a významne tak zlepšujú priedušnosť. Pot a vlhkosť je odvádzaná na povrch až 2x rýchlejšie ako je to pri bežných fleecových látkach – zabraňuje to prehriatiu tela. PONTETORTO TECNOPILE®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 

Tecnopile® 100tecnopile

Veľmi kvalitný fleece vyrobený z polyesterových mikrovlákien, ktoré si zachovávajú svoje vlastnosti aj po viacerých praniach.

Tecnopile® 
Waffle
tecnopile

Štrukturovaný fleece jemný z vnútra s dobrou schopnosťou udržiavať teplo v kombinácii s malým objemom po zbalení. 

Tecnopile® 
Stretch Jerseytecnopile

Jemný zovňajšok poskytuje dobrú tepelnú izoláciu. Vysoký objem Lycry® v látke zabezpečuje potrebnú elasticitu a viac pohodlia.DRYTECH®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 
DRYtech® je vetru a vode odolná látka vyrobená z vysoko kvalitných vlákien s laminátovým a vode odpudivým obalom. Ponúka vysokú kvalitu a prevedenie. Všetky látky sú testovaná v reálnom živote i laboratórne. DRYTECH® sa používa ako dvoj, dva a pol a ako trojvrstvová látka. DRYTECH® taktiež stále chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia – sneh, dážď. Nosenie je veľmi komfortné vďaka tomu, že odpudzuje vodu a je priedušný. 
DRYTECH®

drytechSOFTECH®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 
SOFtech® v sebe kombinuje druhu a tretiu vrstvu oblečenia v jednom. Ponúka perfektnú ochranu pred 90% poveternostných podmienok. Na výrobu sa používa výlučne oderu odolný materiál, ktorý taktiež chráni pred vetrom a vodou, ale má aj vysokú mieru priedušnosti a tak garantuje primeranú teplotu tela. SOFtech® je tkaný zo špeciálneho vlákna, ktorý je známy svojou trvácnosťou. Má širokú škálu využitia v rôznych športoch. 

SOFTECH®

softechESCHLER® HUSKY PEACH®

Všeobecná charakteristika 
materiálu

Konkrétny typ
materiálu 

Špecifické vlastnosti materiálu 
ESCHLER vyrába najlepšie tkaniny. Od založenia v roku 1927 je firma spájaná s výrobou kvalitných produktov. Firma postupne prešla od ručnej výroby klasických trikotov až po výrobu a vývoj inovatívnych textílii, ktoré nemali konkurenciu. Vyrábali sa tričká pre robotníkov, šport a voľný čas. Momentálne sa firma Eschler AG zameriava na výrobu vysoko kvalitných tričiek pre extrémne športy. 
Eschler® Husky
Peach
®

Daj like na náš fb a IG a získaj 2% zľavu Chcem 2% zľavu